Jesteś blondynką? W tych kolorach sukienek będziesz wyglądać zjawiskowo!

Każda osoba ma swoje ulubione kolory w garderobie, w które lubi się ubierać. Jesteś blondynką i najlepiej czujesz się w czerni, bieli, a może odcieniach błękitu? Sprawdź, które kolory dobrze pasują do barwy Twoich włosów. Wybierz sukienki o właściwej kolorystyce, by mimowolnie zachwycać i czuć się wyjątkowo pięknie w swoich stylizacjach.

Każda osoba ma swoje ulubione kolory w garderobie, w które lubi się ubierać. Jesteś blondynką i najlepiej czujesz się w czerni, bieli, a może odcieniach błękitu? Sprawdź, które kolory dobrze pasują do barwy Twoich włosów. Wybierz sukienki o właściwej kolorystyce, by mimowolnie zachwycać i czuć się wyjątkowo pięknie w swoich stylizacjach.

Każdy blond jest wyjątkowy

Warto zaznaczyć, że kobiety noszące włosy w kolorze blond mogą mieć znacząco różne odcienie. Dlatego też nie każdy z kolorów uznawanych za idealne dla blondynek będzie pasował do każdej kobiety z blond włosami. Podobnie, w zależności od kształtu sylwetki nie wszystkie kolory zalecane są paniom wyjątkowo szczupłym czy tym o pełnych kształtach, dlatego obok koloru włosów warto wziąć pod uwagę również inne cechy przy doborze barw sukienek. Włosy blond mogą być bardzo jasne, niemal białe, a także dosyć ciemne, określane jako ciemny blond. Do blondynek zalicza się również panie o pszenicznym kolorze włosów czy rudoblond odcieniach. Zasadniczo można przyjąć podział na tonacje ciepłe oraz zimne.

Bazowa kolorystyka zawsze bezpieczna

Zastanawiasz się, jaki kolor sukienek dobrać do blond wlosów? Jeżeli nie lubisz eksperymentować i cenisz klasyczną kolorystykę, wybierz sukienki w odcieniach bazowych. Idealnie pasują do ciepłych, jak i zimnych typów kolorystycznych. Elegancka jak i codzienna sukienka w kolorach szarym lub granatowym będzie wyglądała doskonale z włosami w kolorze blond. Bardziej oczywiste kolory – biały i czarny nie zawsze natomiast będą pasować do typu urody. Jeżeli chcesz je wybrać, czasem warto wybrać złamane odcienie.

Propozycje sukienek dla kobiet o zimnych odcieniach blondu

Dla pań mających włosy w zimnych tonacjach blond dobór koloru sukienki może być prosty. Mogą postawić na:

  • czerwień, jak i jej zimniejsze odcienie czerwone wino, wiśnia albo burgund,
  • błękity i zielenie bez ciepłych nut,
  • zimny róż, również tak zwany brudny,
  • zimny fiolet, także w pastelowej wersji.

Ważne, by kolorystyka sukienki nie była ciepła, a jeżeli już – to mocno rozbielona.

Ciepłe blondynki stawiają na te kolory sukienek!

Panie o słonecznych, ciepłych blond włosach mogą celować w ciepłe kolory. Najlepiej sprawdzą się sukienki w kolorystyce:

  • ciepłych beżów, brzoskwiniowego,
  • ciepłych brązów,
  • słonecznych żółci, pomarańczy,
  • koralowej, ciepłych intensywnych czerwieni.

Również inne odcienie mogą być dobre, o ile nie są całkiem zimne. Dobór tonacji kolorystycznej na zasadzie kontrastu do koloru włosów nie sprawdza się dobrze i wymaga naprawdę detalicznie skomponowanej stylizacji, by wyglądać w nim doskonale.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn